3 sanatçının eserleri santralistanbul Enerji Müzesi’nde

İstanbul Data Üniversitesi’nin koleksiyonunda yer edinen modern sanatın önde gelen isimlerinden Sarkis Zabunyan, Abidin Dino ve puantilist sanatçı Berkan Baycan’ın sanat eserlerinden oluşan bir sergi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde 22 Nisan -13 Mayıs 2022 tarihlerinde sanatseverler ile buluşuyor.

Sarkis Zabunyan

Sarkis Zabunyan

Sergide Sarkis’in 1900’lerden günümüze çocuk giysilerini meşhur beyazperde sahneleriyle bir araya getirmiş olduğu Nuri Bilge Ceylan, Abbas Kiarostami, Yasujiro Ozu, Andrey Tarkovski benzer biçimde yönetmenlere ilişkin sahnelerden oluşan 13 foto-blok ve 1999 yılı sonrasında sanatına dâhil etmiş olduğu 13 çocuk elbisesi, Abidin Dino’nun 1976 yılına tarihlediği 22 tane “Acıların Resimleri-Desen” serisi ve Hastalık Resimleri I-II emek harcamaları, Berkan Baycan’ın “Kadim Metropoller” serisinden Londra ve Göbekli Tepe eserleri yer ediniyor.

Abidin Dino

Abidin Dino

Sanat tarihçisi Duygu Gençer’in desteğiyle hazırlanan Sarkis Zabunyan seçkisinin sergilenmesiyle bununla beraber çocuklar için “Su İçinde Suluboya Atölyesi” yapılacak. Imalathane, 22 Nisan 2022 tarihinde saat 11.00’de 6-12 yaş gurubu evlatların katılımıyla eğitmen Mutluluk İvecen eşliğinde gerçekleşecek. Küçüklere yönelik düzenlenen bu atölyede çocuklar, Sarkis’e ilişkin olan su içinde sulu boya tekniğini eğitmen eşliğinde öğrenecek.

Enerji Müzesi ve sergiler ücretsiz bir şekilde resmi tatiller hariç her gün 9.00 ile 17.30 saatleri içinde ziyaret edilebilir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.