Akademi, Oscar töreninde sunucuyu tokatlayan Will Smith’i kınadı

Beyazperde Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden meydana getirilen yazılı açıklamada, pazar gecesi düzenlenen törende sunucu Chris Rock’ın bir şakasını ağır bularak tokatla karşılık veren ve aynı gecede “En İyi Erkek oyuncu” ödülünü alan Will Smith’in hareketinin kınandığı, olayın “resmi incelemesinin” başlatılmış olduğu açıklandı.

AA’nın haberine nazaran; Oscar Ödülleri olarak da malum ve beyazperde dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Akademi Ödülleri töreninde Smith’in, eşiyle ilgili meydana getirilen şakaya verdiği tepkiyle ilgili açıklamada, “Akademi, Bay Smith’in dün geceki programdaki eylemlerini kınıyor. Tüzüğümüz, davranış standartlarımız ve California yasalarına uygun olarak daha çok fiil ve neticeleri araştıracağız.” ifadelerine yer verildi.

ÖDÜL TÖRENİNİ GÖLGELEYEN TOKAT

Ödül töreninin güldürmen sunucusu Chris Rock, Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in saçkıran rahatsızlığını komiklik mevzusu yapınca siyahi oyuncu sahneye gelmiş olarak Rock’a tokat atmış ve Smith’in “karımın adını ağzına alma diye” iki kez bağırması canlı yayına yansımıştı.

Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda yaşanmış olan olayın arkasından, Kral Richard filmindeki oyunculuğuyla “En İyi Erkek oyuncu” ödülünü almak suretiyle sahneye çıkan siyahi oyuncu Will Smith, vaka için Akademi Yönetiminden ve öteki adaylardan özür dilemiş olduğu konuşmasında gözyaşlarını tutamamıştı.

Merasim sonrasında Akademi Yönetimi, sahnede yaşanmış olan vakayla ilgili, “Akademi sertliği hiçbir şeklini tasvip etmez.” şeklinde bir tweet atmış, paylaşımın altında Smith’i eleştiren birçok yorum yapılmıştı.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.