‘Aydınlıkevler’in yeni tarihleri belirlendi | Kültür-Sanat Haberleri

Yapımını BKM’nin üstlendiği, Yılmaz Erdoğan’ın kalemi ve Demet Akbağ’ın performansını buluşturan ‘Aydınlıkevler’, ilk gösterimleriyle büyük beğeni topladı ve görkemli gala gecesi ile unutulmaz bir organizasyona imza attı.

Demet Akbağ’ın 15 yıl aradan sonrasında tiyatro sahnesine döndüğü, Yılmaz Erdoğan’ın da 20 yıl aradan sonrasında yazdığı ilk tiyatro oyunu olan ‘Aydınlıkevler’in Maximum UNIQ Hall’daki temsilleri kapalı gişe olarak yoluna devam ediyor. 15 ve 23 Nisan’daki oyunlar için biletler tükenirken, 21-29 Nisan’daki oyunlar için sayılı sayıda biletin satışı devam ediyor. Seyirciden görmüş olduğu yoğun ilgi üstüne yeni oyun tarihlerini açıklayan ‘Aydınlıkevler’, 12-13 Mayıs tarihlerinde de Maximum UNIQ Hall’da olacak.

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performansları ile büyük övgü almış olduğu ‘Aydınlıkevler’, izleyiciyi 70’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine taşırken, bir taraftan da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir mahallede, herhangi bir babaanne ile torunun hayatından, zamansız fakat ‘her zamana ilişik’ bir hikâye konu alıyor.

Bakkalından muhtarına, pastanesinden camcısına izleyiciyi eski bir mahalleye konuk eden ‘Aydınlıkevler’; camları kıran minik toplar ve mahallenin yeni komşusu “Amerikalılar” ile internasyonal bir krize ev sahipliği yapıyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yanı sıra Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun içeriyor.

OYUN TARİHLERİ:
15 Nisan Cuma Saat: 21.00
21 Nisan Perşembe Saat: 21.00
23 Nisan Cumartesi Saat: 21.00
29 Nisan Cuma Saat: 21.00
12 Mayıs Perşembe Saat: 21.00
29 Mayıs Perşembe Saat: 21.00
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.