BAŞKANIMIZ BİLGİN KURBAN VEKÂLETİNİ HAYAT AĞACI DERNEĞİNE BAĞIŞLADI…

ileadmin

BAŞKANIMIZ BİLGİN KURBAN VEKÂLETİNİ HAYAT AĞACI DERNEĞİNE BAĞIŞLADI…

Belediye Başkanımız Hilmi Alim kurban vekâletini Yaşam Ağacı Derneğine bağışlayarak, 2021 yılı için Yaşam Ağacı ve Besin Bankası kurban hisse bedelinin 1850 TL bulunduğunu beyan etti.
 
Kurulduğu günden beri veren el ile alan eli buluşturan Yaşam Ağacı Derneği her yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da ‘Vekâletle Kurban’ kampanyası düzenleyerek gerekseme sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. Yaşam Ağacı Derneği vasıtasıyla kesilen kurbanlar, Besin Bankasından alışveriş icra eden vatandaşlara limit dışı olarak dağıtılıyor.
 

HİSSE BEDELİ 1850 TL
Yaşam Ağacı Derneğinin, hayır sahiplerinin bağışlarını Besin Bankası vasıtası ile gerekseme sahiplerine market ortamında ulaştırdığını ifade eden Başkanımız Alim, “Yaşam Ağacı Derneği’nde Vekâletle Kurban Kampanyası bu yılda devam ediyor. Ilk olarak tüm hemşerilerimizin gelecek Kurban Bayramı kutsal olsun. Sivas Belediyesi olarak Yaşam Ağacı Derneğimiz bünyesinde uzun senelerdir saydam ve oturmuş bir sistemle vekâletle kurban kesmek isteyen hemşerilerimizin kurbanlarını keserek gerekseme sahiplerine dağıtımını uzun senelerdir yapıyoruz. Bu yıl da Yaşam Ağacı Derneğimiz vesilesiyle vekâletle kurban kesmek isteyen hemşerilerimizin kurbanlarını keseceğiz. Bu yıl belirlenen büyükbaş kurban hisse bedelimiz 1850 TL. Hemşerilerimiz bu tutarı banka kanalıyla yada bizzat Yaşam Ağacı Derneğimize uğrayarak ödedikleri takdirde kendi adlarına sıhhatli, seçilmiş, şartlara uygun kurbanlıklarımızı sıhhatli ortamda keserek gerekseme sahiplerimize ulaştıracağız. Gene ayriyeten 5 kilogram eti de bayramın ikinci gününden itibaren isteyen hisse sahiplerimiz gelip Yaşam Ağacı Derneğinden kendileri alabilirler.” dedi.

Zor günlerden geçtiğimizi ifade eden Başkanımız Alim; hemşerilerimizden ricamız güvenilir bir halde sıhhatli bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmek suretiyle vekâleten kurban bağışlarını Yaşam Ağacı Derneğine yapmaları. Kurbanın temel öğesi paylaşmak olan kurban ibadetini Yaşam Ağacı Derneği vesilesiyle yerine getirmek isteyen hemşerilerimiz bugüne dek olduğu benzer biçimde bu senede kalpleri mutmain bir halde kurban ibadetlerini yerine getirmiş olacaklar. Kurban bağışını elden yapmak isteyenler 19 Temmuz saat 17.00’a, banka vesilesiyle müracaat yapmak isteyenler ise 16 Temmuz’a kadar devam edecek. Alan elle veren eli buluşturmayı amaçlayan Yaşam Ağacı Derneğimiz hayır sahiplerinin hisse bağışları yardımıyla gerekseme sahiplerinin Besin Bankası’ndan yaptıkları alışveriş limitlerinin haricinde her ay et alabildiğini beyan etti.

Başkanımız Alim açıklamanın peşinden Yaşam Ağacı yetkililerine kurban vekâletini verdi.

Yaşam Ağacı Derneğinden kurban hissesi almak isteyen yurttaşlarımız vakıf katılım bankasından TR85 0021 0000 0001 3572 2000 05 ıban numarasına ücretlerini yatırabilirler.

Oluşturma Zamanı :06 Temmuz, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp90

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın