İstanbul Film Festivali ödül töreniyle sonlanmış oldu

Ödüller sahiplerine verildi

41. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni 19 Nisan Salı gecesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılmış oldu. Cem Davran’ın sunuculuğu üstlendiği gecede Internasyonal ve Ulusal Altın Lale ödüllerinin yanı sıra, Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Yönetmen, Jüri Hususi Ödülü, En İyi Hanım Oyuncu, En İyi Adam Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Örneksiz Müzik ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde ek olarak Ulusal Belgesel Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması ödülleri, Genç Usta Ödülü, Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü ve Internasyonal Beyaz perde Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülleri’nin kazananları da açıklandı.

Internasyonal Yarışma
Altın Lale – Vortex / Gaspar Noé
Jüri Hususi Ödülü – Dağların Denizcisi / O marinheiro das montanhas / Mariner of the Mountains / Karim Aïnouz

Ulusal Yarışma
Altın Lale En İyi Film – Klondike (Maryna Er Gorbach)
Jüri Hususi Ödülü – Onat Kutlar anısına – Çilingir Sofrası (Ali Kemal Itimat)
Mansiyon – Denizhan Akbaba (Ela ile Hilmi ve Ali)
En İyi Yönetmen – Tayfun Pirselimoğlu (Kerr)
En İyi Senaryo Ödülü – Nazlı Elif Durlu, Ziya Demirel (Zuhal & Ela ile Hilmi ve Ali)
En İyi Hanım Oyuncu Ödülü – Ece Yüksel (Ela ile Hilmi ve Ali)
En İyi Adam Oyuncu Ödülü – Ahmet Rıfat Şungar & Sulh Gönenen (Çilingir Sofrası)
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Sviatoslav Bulakovskyi (Klondike)
En İyi Kurgu Ödülü – Buğra Dedeoğlu, Selda Taşkın (Zuhal)
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü – Natali Yeres (Kerr)
En İyi Örneksiz Müzik Ödülü – Taner Yücel (Bana Karanlığını Anlat)

Ulusal Belgesel Yarışması
En İyi Belgesel – Eat Your Catfish / Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Amir Arjomand
Mansiyon – Her Şey Dahil / All-In / Volkan Üce
Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü
En İyi İlk Film – Zuhal / Nazlı Elif Durlu
Ulusal Kısa Film Yarışması
En İyi Kısa Film – Our Ark / Deniz Tortum, Kathryn Hamilton
Mansiyon – Gece Kuşağı / Yasemin Demirci

FIPRESCI Ödülleri
Internasyonal Yarışma’da – Vortex / Gaspar Noé
Ulusal Yarışma’da – Ela ile Hilmi ve Ali / Ela and Hilmi with Ali / Ziya Demirel
Ulusal Kısa Film Yarışması’nda – Göl Kenarı / Lakeshore / Aziz Alaca
Genç Ustalar Yarışması
Genç Usta Ödülü – Oyun Alanı / Un Monde / Playground / Laura Wandel




Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.