MAHALLE MECLİSİ “ŞEYH ŞAMİL MAHALLESİ”NDE TOPLANDI…

ileadmin

MAHALLE MECLİSİ “ŞEYH ŞAMİL MAHALLESİ”NDE TOPLANDI…

“Sivas’ı Beraber Yöneteceğiz” sloganıyla yola çıkan Belediye Başkanımız Hilmi Alim sorunları yerinde saptamak, halkı yönetime dâhil edebilmek ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla Mahalle Meclisi Toplantılarına devam ediyor.

Mahalle Muhtarı ve azaları, cami imamları, cami dernek başkanları, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, AK Parti mahalle başkanları ve site yöneticileri ile mahalle sakinlerinin geniş katılımıyla meydana gelen mahalle meclisi toplantılarının bugünkü adresi Şeyh Şamil Mahallesi oldu.
 
Şeyh Şamil Mahallesi semt pazarı alanında meydana gelen Açık Hava Meclis Toplantısına Belediye Başkanımız Hilmi Alim’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay, Hanım Kolları Başkanı Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Özbelsan AŞ Genel Müdürümüz Ahmet Kuzu, ilgili birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Programda selamlama hitabı meydana getiren Şeyh Şamil Mahalle Muhtarı İbrahim Nar; “Belediyemiz tarafınca mahallemizde meydana gelen mahalle meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımız Hilmi Alim ve ekibine bugüne dek mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Mahalle Meclisi toplantıları hakkaten halkla iç içe olmak hemşehrilerimizle buluşmak için oldukça mühim. Bu kapsamda belediye başkanımız Hilmi Alim‘in başlatmış olduğu mahalle Meclisi toplantılarının 4’üncüsü bizim mahallemizde gerçekleştiriliyor.” diyen Nar, “Mahallemizin mesele ve sıkıntılarını kıymetli mahalle sakinlerimizin isteklerini burada başkanımıza dile getireceğiz, belediye başkanımız sağ olsun bugüne dek ne istediysek yerine getirdi. Mahalle sakinlerimizden gelen talepleri geri çevirmedi. Bugün de burada ortak akıl ve istişare ile mahallemizin problemlerine çözüm bulacağız. Yeniden Belediye Başkanımız Hilmi Alim’i mahallemizde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

“Yerel meclis toplantılarımızı gerçekleştirirken yapmış olduğumuz işlerden ekip olarak güvenilir ve saydam olduğumuz, bugüne dek yapmış olduğumuz hizmetlere ve projelerimize güvendiğimiz için hemşerilerimizle bir araya gelmekten asla geri durmadık.” diyen Belediye Başkanımız Hilmi Alim, “Hepsinden önemlisi hemşehrilerimizle kurmuş olduğumuz gönül bağımıza güvendiğimiz için yeni devrin en mühim unsuru olan katılımcı hesap verilebilir ve saydam belediyecilik anlayışıyla mahalle meclisi toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

BAŞKANIMIZ BİLGİN’DEN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE
Başkanımız Alim; “Sultan şehrimizin 4 bir yanında çalışmalara projelere başladıklarını ifade ederek 2021 yılı salgının normalleşmesiyle beraber hemşehrilerimize söz verdiğimiz projeleri birer birer hayata geçirmenin zamanı geldi. Bizlerde “Bismillah” diyerek ihalelerimize birer birer çıktık. İnşallah 2023 yılı Haziran ayına kadar da büyük bir kısmını tamamlamayı hedefliyoruz. Bu şehirde yaşayan her insana sorsak sorunları nedir desek trafik ve ulaşım diyecekler. Bilhassa Şeyh Şamil, Rahatlık ve Kılavuz bölgesinde ulaşım problemi çözmek istedik. Bunun için İstiklal Caddesinde bir alt geçit çalışmasına başladık. İnşallah Eylül ayının ilk haftasında çalışmalarımızı tamamlayıp yurttaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Şehrimizin dört ayrı bölgesine kazandıracağımız Gençlik ve Spor Projelerimizin ilki olan Şeyh Şamil Gençlik ve Spor Kompleksi projesinin ihalesini tamamladık. Hem bu mahalleye hem Ahmet Turan Gazi hem de Sivas’ın doğu kesimine hitap edecek görkemli bir tesisi Sivas’ımıza kazandırmış oluyoruz, ortalama 22.000 metre² arazi içinde bay hanımefendi yüzme havuzlarının olduğu spor salonlarının olduğu içinde halı sahanın olduğu kaykay pistinin olduğu değişik etkinliklerde kullanılabilecek kapalı alanların yer almış olduğu görkemli bir tesisi inşallah bölgemize kazandırmış oluyoruz.

Gene bu bölgede Necmettin Erbakan Bulvarımız mevcut. Şehrimizi Organize Endüstri Bölgesine bağlayan bir yol güzergâhına haiz. Biz göreve başlarken ekibimizle beraber yaptığımız toplantılar sonucunda yemyeşil bir Sivas’ı hedefledik daha yeşil daha rahat daha yaşanabilir bir Sivas’ı hedefledik. Bunun için çalışıyoruz. Caddeleri ile sokaklarıyla her alanda yeşil bir Sivas oluşturmak adına “Bismillah” diyerek yola çıktık ve ilk projemizi Paşabahçe yolunda uygulamaya başladık. İkinci olarak da Necmettin Erbakan Bulvarının başlangıcından Osman Seçilmiş parkına kadar nitelikli 800 ağacı toprakla buluşturduk. Aydınlatması kaldırımları ile beraber görkemli bir alanı Şeyh Şamil ve Ahmet Turan Gazi Mahallesinin hizmetine sunduk. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.

Söz verdiğimiz benzer biçimde amatör spor evinin yapımı işi vardı inşallah onu da ihalesini tamamladık, Eylül ayı benzer biçimde amatör sporcularımıza hizmet edecek amatör spor evini de hizmete açmış olacağız.” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların arkasından mahalle meclisi toplantısı sual yanıt bölümüyle son buldu.

 

Oluşturma Zamanı :02 Temmuz, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp56

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın