Sinop Boyabat 1868 Spor Kulübü Hakkında Bilinmeyenler

Sinop Boyabat 1868 Spor Kulübü Hakkında Bilinmeyenler

Sinop Boyabat 1868 Spor Kulübü, şehrin ve Boyabat kazasının büyük bir coşkuyla desteklediği ekip olarak ligde boy gösteriyor. Kulüp başkanı olan Vahdet Erdoğan, ekip kuvvetli bir halde savaşım ettiğini ifade ediyor, ekip oyuncularının ümit vadettiğinden bahsediyor. İki bin kişilik stadyumlarda müsabakalara çıkan ekip hakkında merak edilenlerle ilgili ufak bir data turuna hazır mısınız? Hadi gelin Boyabat sporu yakından tanıyalım.

Boyabat 1868 Spor kuruluşu

Sinop Boyabat 1868 Spor 2018 senesinde Boyabatlı iş insanı Vahdet Erdoğan ve arkadaşları tarafınca kuruldu. İlçenin gençlerinden oluşan ekip, Başkan Erdoğan’ın yakın ilgisiyle kurulduğu günden bu yana ivme kaydediyor.

Boyabat 1868 isminin hikayesi

Sinop Boyabat 1868 Spor Kulübünün 1868 ibaresi merak mevzusu. 1868 aslına bakarsak bir tarih. Boyabat 1868 senesinde ilçe statüsü kazanmıştır. Kulüp Yöneticisi Vahdet Erdoğan, spor kulübünün isminin ilçe tarihinden geldiğini bundan dolayı kıymetli bulunduğunu belirtiyor. Sarı lacivert renklere haiz olan ekip, amatör kümede başladığı yolculuğunu başarıyla sürdürüyor, günden güne yükseliyor.

Boyabat 1868 Spor lig yolculuğu

Boyabat 1868 Spor iş insanı Vahdet Erdoğan tarafınca yönetiliyor. Ekip macerasına 1. Ligde başladı ve aynı yıl sürem şampiyonu olarak amatör ligde terfi etti. Başarısını 2018 – 2019 – 2020 sezonlarında da sürdüren ekip, 2021 sezonunu Bölgesel Amatör Lig (BAL) sıralamasında 10. olarak kapattı.

Boyabat halkı takımlarını maçlarda yalnız bırakmıyor, başkanla beraber tam destek veriyor. Takımın gelecek sezonlarda yükselişe geçeceği öngörülüyor. En önemlisi ise ekip yeni yıldızların yetişmesini sağlıyor, genç kabiliyetleri ortaya çıkarıyor.

Kulüp Başkanı Vahdet Erdoğan Kimdir?

Vahdet Erdoğan, İş İnsanı ve Beyazperde Yapımcısı. Nasipse Olur adlı beyazperde filminin yapımcılığının yanı sıra, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

1979 senesinde Sinop’un Boyabat ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonrasında kurumsal ve stratejik yönetim, toplumsal mesuliyet, reklamcılık, organizasyon ve siyasal kontakt alanlarında eğitimler aldı. Siyasal partiler, sivil cemiyet kuruluşları, toplumsal mesuliyet projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yapmış oldu. Gezi etmek, toplumsal mesuliyet projelerinde vazife almak, film seyretmek hobileri ve uğraşıları içinde yer almıştır.

Reklam, tasarım, basımevi ve organizasyon alanlarında etkinlik gösteren değişik kuruluşlarda çalıştıktan sonrasında 2003 senesinde Greenart Group’u kurdu. Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde etkinlik gösteren şirket ve markalar yer almıştır.

Halen Greenart Group’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk beyazperde filmi Nasipse Olur’u 2020 senesinde seyirciyle buluşturdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.