‘Sırça’nın prömiyerine oldukca sayıda meşhur katıldı

‘Sırça’nın prömiyeri yapılmış oldu

Seni bırakıp giden bir eşin peşinden çocuklarına sıkı sıkıya tutunmak ve gülümsemek mi doğru olan?
Ya da sinemaların, barların, sokakların ışıklarında gözlerini sonsuz bir yanılsamaya mı açmak? Örnek olarak her gece evden çıkıp; tüm dertlerin, sıkışmışlıkların, olmamış hayallerin acısını sokaklarda çıkarmak?
Bu değilse evinde oturup dünyadaki her şeyden korkmak ve sırça oyuncaklarına sığınmak mı olması ihtiyaç duyulan?
Bilmiyoruz…
Fakat ümit hep var onu biliyoruz.

İbrahim Çiçek’in yönetmenliğini, BKM, Craft ve IdPro’nun ise yapımcılığını üstlendiği ‘Sırça’, anıların duygu yüklü kırılganlığını hassasiyetle sahneye taşırken, duygusal ve gerçek dışı taraflarını iddialı performanslarla gerçekleşen prömiyerine birçok meşhur isim katıldı.

Oyunun finalinde dakikalarca ayakta alkışlanan ve izleyiciler tarafınca tam not alan ‘Sırça’nın prömiyerine Ahsen Eroğlu, Ali Gözüşirin, Cansel Elçin, Damla Sönmez, Hazal Kaya, Selin Şekerci, Pınar Deniz, Amaç Su Akyol, {Güven Kıraç}, Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Oktay Çubuk, Ozan Dolunay, Sadri Alışık, Serkan Altunorak, Taro Buyruk Tekin benzer biçimde adlar katıldı.

20’nci yüzyılın en büyük tiyatro yazarlarından olarak malum Tennessee Williams’ın ABD çapında tanınmasını elde eden ilk kitabından Hira Tekindor tarafınca çevrilen ‘Sırça’nın uygulayıcı yapımcılığını Duygu Bayram, dekor ve ışık tasarımını Kerem Çetinel, kostümünü Nihal Kaplangı, müziklerini Ömer Sarıgedik’in yapmış olduğu oyunun fotoğraflarını ise Ayşegül Karacan çekti.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.