VALİ AYHAN BELEDİYE PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ…

ileadmin

VALİ AYHAN BELEDİYE PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ…

Belediyemizin şehrin birçok noktasında başlatmış olduğu projeleri yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan meydana getirilen emekler hakkında Belediye Başkanımız Hilmi Alim’den data aldı.

Daha yaşanabilir bir Sivas hedefiyle şehrin dört bir yanında ulaşımdan altyapıya, park ve bahçelerden spor tesislerine kadar birçok projeyi aynı anda hayata geçiren Belediyemiz, vatandaşların gerekseme duyduğu alanlarda çözüm odaklı çalışmaya devam ediyor.

İlk olarak Şeyh Şamil Spor Kompleksini inceleyen Başkanımız Alim ve Vali Ayhan bölgeye kıymet katacak proje işçilerle söyleşi etti. Peşinden 6 kilometre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 800 tane nitelikli ağaçlandırma çalışmasının yapıldığı Necmettin Erbakan Bulvarında yürüyüş icra eden ikili, burada araştırmalarda bulunmuş oldu.

ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRİN TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTACAK PROJELERE İMZA ATMAK
Saatte 1700 aracın geçiş yapmış olduğu İstiklal Caddesi ve Abdulvahabi Gazi Caddesinin kesiştiği noktada yaşanmış olan trafik yoğunluğunu azaltarak konforlu ulaşım imkânı sağlayacak Tapu Kavşağı altgeçit projesini yerinde inceleyen Başkanımız Alim ve Vali Ayhan projenin 4 Eylül tarihinde tamamlanacağını beyan etti.

YENİŞEHİR MAHALLEMİZDE 5 BİN M2 ALANA İNŞA EDİLEN YENİ İTFAİYE BİNAMIZ HIZLA YÜKSELİYOR
Sonrasında Yenişehirde 15 bin metrekare alan üstüne inşa edilen içinde kapalı otopark, personel için yemekhane, spor salonu, eğitim salonu, dinlenme salonu, simülasyon odası, 3 misafirhane, teknik servisler, yönetimsel birimler ile 9 yatak odası bulunan ve açık alanında ise gene otopark, halı saha, tatbikat alanı, pergolalar, eğitim parkı, çocuk oyun alanı ve spor alanının inşa edileceği yeni itfaiye binası inşaatını gezdiler.

İkili sonrasında Kızılırmak Projesi kollektör hattı projesi, Amatör Spor Kulüpleri ve Amatör evi, Yumurtape Bölge Parkı ile Perakende Sebze Halini yerinde inceleyerek emekler hakkında data aldı.

Seyahat sonrası açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Belediye Başkanımız ve ekibimizle beraber belediyemizin bizzat yürüttüğü projeleri yerinde incelemek suretiyle bir araya geldik. Bu projelerin her biri gerek şehrin ekonomisine gerek turizmine gerek toplumsal hayatına gerekse de sportif hayatına gencine yaşlısına bu şehirde yaşayan her insana hitap eden projeler. Projelerimizin maddi değerlerine baktığımız vakit 200 milyonun üstünde 8 ayrı projeyi hayata geçiriyoruz. Meydana getirilen bu emekleri gezerken coşku duyduğumu itiraf etmek isterim. Projeler tamamlandığında Sivas’ımıza ve şehrimize kıymet katacak mühim yatırımlar. Bu projelerde emeği olan başta Başkanımız Hilmi Alim olmak suretiyle her insana teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel projeleri hep beraber el birliği güç birliğiyle hayata geçireceğiz.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Alim, “Her emek harcama şehrimize ve bulunmuş olduğu bölgeye kıymet katacak bir anlamı ifade eden bir hikâyesi olan projelerdir. İnşallah bugün ihalesini yapmış olup tamamladığımız ve önümüzdeki süreçte de ihale aşamasında olan projelerdir.  Tamamlandığında Sivas söz verdiğimiz şeklinde Sivas’ta yaşayan hemşerilerimizin kendilerini mutlu hissedeceği daha gelişmiş bir kent, daha kalkınmış bir kent ve yeni devrin şehircilik ruhuna uygun eserleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yönetim anlayışı olarak hep şunu söyledik; “Azca konuşacağız, oldukca çalışacağız.” Bizim adımıza konuşacak eserler inşa edeceğiz. Bugün gezmiş olduğumuz 7 proje ve devam eden projeler ki önümüzdeki uygun bir vakitte inşallah diğerlerini de gezme imkânı buluruz. Tamamen şehrimizin gereksinimlerine insana dokunan insan merkezli ve hemşerilerimizin yaşam standardını artıracak şehircilik anlayışıyla aslına bakarsan Sivas’ımızın oturmuş olduğu bir şehircilik kültürü var. Bunu da daha ileriye götürecek ve önümüzdeki süreçte süratli trenle beraber bu şehirde oluşabilecek nüfus yoğunluğuna ve iç turizmine de katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Ben bu aşamada belediye plan proje ekibimize, fen işleri ekibimize ve alın teri döken tüm mesai arkadaşlarımıza, yüklenici firmalarımıza ve desteğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu sebeple her projenin bir maliyeti var. Bazı noktalarda esnafımızla, okullarımızla, kurumlarımızla ortak çalışıyoruz. Bu aşamada hemşerilerimizin göstermiş oldukları fedakârlıktan dolayı oldukca teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede kazasız belasız projelerimiz tamamlanmış olacak ve Sivas her bir projenin açılışını yaptığımız zamanda yeni bir kıymet kazanmış olacak. Her insana oldukca teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Zamanı :30 Haziran, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp116

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın